languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/Baza wiedzy/RB news/Relacja z międzynarodowej polsko-niemieckiej konferencji podatkowej „Uszczelnianie systemów podatkowych w krajach Unii Europejskiej”
środa, 02 październik 2019 09:00

Relacja z międzynarodowej polsko-niemieckiej konferencji podatkowej „Uszczelnianie systemów podatkowych w krajach Unii Europejskiej”

W dniach 23-24 września uczestniczyliśmy w Międzynarodowej polsko-niemieckiej konferencji podatkowej „Uszczelnianie systemów podatkowych w krajach Unii Europejskiej”, odbywającej się w Zielonej Górze. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Lubuski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Wielkopolski Oddział KIDP oraz Zachodniopomorski Oddział KIDP.

Uczestnikami byli doradcy podatkowi, adwokaci, autorzy licznych publikacji z dziedziny prawa podatkowego, członkowie zarządu KRDP oraz wykładowcy uczelni wyższych wydziału prawa. Spotkanie osobowości z tak różnych środowisk było doskonałą okazją do wymiany poglądów.

Pierwszy dzień konferencji rozpoczął się wykładem inaugurującym przewodniczącego KIDP. Harmonogram przewidywał wystąpienia na temat raportowania schematów podatkowych zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Dzięki temu uczestnicy niemal natychmiast mogli dostrzec różnice w funkcjonowaniu prawa podatkowego tych dwóch państw.

Nie zabrakło oczywiście atrakcji dla przybyłych gości. Jedną z nich był wyjazd do pobliskiej winnicy. Po powrocie na uczestników czekała już uroczysta kolacja.

Następnego dnia przyszedł czas na kolejne wystąpienia. Jednym z nich było to wygłoszone przez dr. Andrzeja Dmowskiego, który reprezentował firmę Russell Bedford. Ekspert przeprowadził półtoragodzinną prelekcję. Słuchacze mogli zapoznać się z założeniami zmian w polskich przepisach podatkowych w roku 2019 i 2020 tych dotyczących cen transferowych oraz obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi. Po wystąpieniu nadeszła pora na zakończenie konferencji.

Miasto z bogatą i ciekawą historią, jakim jest Zielona Góra, okazało się idealnym miejscem do zorganizowania debat na temat uszczelniania systemów podatkowych.

 

 

 

 

Nasze publikacje

rbiuletyn

 

lipiec-wrzesień 2023

RB Biuletyn numer 44

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi