languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/Baza wiedzy/RB news/Komunikacja jest kluczem – Stephen Hamlet w rozmowie z International Accounting Bulletin
środa, 08 kwiecień 2020 07:03

Komunikacja jest kluczem – Stephen Hamlet w rozmowie z International Accounting Bulletin

Stephen Hamlet, CEO Russell Bedford International, w rozmowie z International Accounting Bulletin przedstawia jak sieć radzi sobie w dobie ogólnoświatowej pandemii.

Co robi twoja sieć, aby zminimalizować zagrożenie zapaści, które niesie ze sobą obecna sytuacja?

Russell Bedford uruchomił nową platformę w naszym intranecie poświęconą Covid-19. Służy do przesyłania ogólnych wytycznych (jak postępować jeśli nadal pracujesz w biurze i jak dostosować się do pracy w domu), a także regularnych szczegółowych aktualizacji z całego świata, które zapewniają nasi członkowie lub takich, które pozyskiwane są z publicznych stron internetowych w krajach naszych członków. Przygotowujemy także stronę z informacjami na temat środków fiskalnych i ekonomicznych zapewnianych przez rządy na całym świecie, w celu pomocy przedsiębiorstwom i osobom fizycznym cierpiącym finansowo. (red. strona dostępna TUTAJ)

Ponadto nawiązaliśmy współpracę z firmą medialną, codziennie przekazującą nam informacje prasowe, które z kolei my przekazujemy naszym firmom, z naciskiem na newsy związane z Covid-19 i z tym, co dzieje się na całym świecie. Jak wiemy, wszystko szybko się zmienia, a taka publikacja zapewnia naszym członkom szczegółowe informacje globalne.

W tym trudnym czasie musimy trzymać się razem (ale nie fizycznie, oczywiście!), dlatego stworzyliśmy specjalne narzędzie komunikacji dla członków, którzy mogą dzielić się swoimi obawami, pomysłami i rozwiązaniami na temat stojących przed nami wyzwań. Zachęcamy wszystkich do swobodnego omawiania w jaki sposób rozwiązują trudne problemy.

Jaki jest plan zastępczy zamiast anulowanych wydarzeń?

Wydarzenia fizyczne faktycznie są anulowane, ale mamy fora internetowe, seminaria internetowe i platformy, o których wspomniałem powyżej. Zamierzamy rozpocząć produkcję „iwentów wirtualnych”, aby zgromadzić ludzi podczas wideokonferencji. Zaczęliśmy już to robić z moim zespołem (wszyscy pracują teraz zdalnie z domu).

Komunikacja jest kluczem. Będziemy nadal docierać do naszych członków za pośrednictwem nowoczesnych technologii. Ważne jest, aby nasze firmy wiedziały, że mają wsparcie nie tylko z centrali, ale także od siebie nawzajem na całym świecie; a ponadto ich klienci mają wsparcie ze strony swoich firm. Dzielimy się sposobami zapewnienia tego wsparcia i porad. Obejmuje to oferowanie dostępu do różnych seminariów internetowych, relacje z organizatorami szkoleń i za pośrednictwem naszych wewnętrznych ekspertów. Możemy dzielić się zasobami, wiedzą i pomysłami na całym świecie.

Powiedziałbym, że bycie w globalnej sieci w takim czasie jest  jeszcze ważniejsze niż zwykle; po to by nie czuć się samotnym!

Które rynki twoich firm członkowskich działają obecnie z blokadą? Jak sobie radzą?

Nasze przesłanie jest zawsze pozytywne. Musimy być tam dla naszych klientów i musimy zapewnić im wsparcie. Po Chinach i innych krajach Azji były to Włochy, a następnie Hiszpania… a teraz prawie większość miejsc na świecie. Firmy księgowe znajdują się w wyjątkowej sytuacji, ponieważ są dostawcami profesjonalnych usług nastawionych na pracę zdalną, mogących funkcjonować praktycznie z dowolnego miejsca, a my nadal będziemy świadczyć usługi eksperckie, których oczekują klienci firm Russell Bedford. Na szczęście kilka firm przygotowało się wcześniej i było w stanie przetestować pracę zdalną, upewniając się, że wszystko działa skutecznie.

 

Nasze publikacje

rbiuletyn

 

lipiec-wrzesień 2023

RB Biuletyn numer 44

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi