languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/Baza wiedzy/RB news/Globalne połączenia. Russell Bedford ewoluuje, aby zapewnić najwyższą jakość usług
środa, 22 kwiecień 2020 12:48

Globalne połączenia. Russell Bedford ewoluuje, aby zapewnić najwyższą jakość usług

Wszyscy jesteśmy świadkami tego jak kryzys COVID-19 dotyka firmy, w takiej czy w innej formie. Dotyczy to również naszej grupy konsultingowej. Na całe szczęście w ciągu ostatnich kilku tygodni sieć zareagowała w niespotykany sposób – dostarczając członkom codzienne informacje prasowe i wiadomości na temat rządowych środków wsparcia z całego świata, a także organizując spotkania online. Dzięki temu firmy RBI mogły nadal dzielić się ze swoimi klientami rzetelnymi i aktualnymi informacjami, wspierając ich potrzeby biznesowe.

Utrzymywanie globalnej łączności to proces, po którym nadal się poruszamy i dostosowujemy pod tym kątem naszą ofertę usług. W wyjątkowo niestabilnym globalnym otoczeniu biznesowym każdy tydzień przynosi nowe wyzwania. Właściwie co tydzień należy opracować nowe strategie działania w obecnym środowisku. „Starając się utrzymywać kontakt z naszymi członkami, pomagając im w dzieleniu się doświadczeniami i bezcenną wiedzą specjalistyczną, musieliśmy rozważyć alternatywne metody w stosunku do normalnej praktyki” – mówi Stephen Hamlet, CEO Russell Bedford International.

W środę, 8 kwietnia 2020 r., miało miejsce pierwsze wirtualne spotkanie na dużą skalę, na którym spotkali się partnerzy zarządzający firm członkowskich z całej Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Ich relacje są optymistyczne.

„Praca zdalna” działa

Partnerzy zarządzający wyrazili zdziwienie odnośnie tego, jak dobrze ich zespoły radzą sobie z przejściem do 100% pracy zdalnej. Są pod ogromnym wrażeniem ich skuteczności. Mają pewność, że ich zespoły nadal obsługują klientów, ponieważ dostają od nich informacje zwrotne. Jak powiedział jeden z partnerów: „chociaż pod pewnym względem tsunami COVID nas przytłacza, to pozytywnie reagujemy na ten przypływ”.

Paradoksalnie kryzys wzmacnia lojalność klientów i buduje mocne relacje. Pojawiają się wartości dodane dla klientów, tj. bezkosztowe lub niskopłatne dodatkowe usługi. Jest to bardzo ważne teraz, gdy potrzebują oni wszelkiej pomocy, jaką mogą uzyskać.

Możliwości wynikające z kryzysu

Zaskakująco duża liczba partnerów podzieliła się doświadczeniami związanymi z pozyskiwaniem nowych firm w wyniku kryzysu. W trudnych czasach klienci często szukają osobistego podejścia. Jest to wyjątkowa okazja dla firm rachunkowych średniego szczebla, aby zaoferować bardziej osobistą obsługę, tak pożądaną w czasach kryzysu. Partnerzy stwierdzili, że klienci z branż takich jak budownictwo, logistyka i niektóre sektory rządowe, na przykład przy projektach dróg i autostrad, nadal dobrze prosperują, mimo kryzysu.

Partnerzy podzielają pogląd, że nadszedł czas na proaktywne podejście do klienta. Trzeba skontaktować się z klientami, aby poinformować ich, że jesteśmy dla nich dostępni, po to aby ich wspierać w tym trudnym okresie. Upewnij się, że komunikujesz się z kluczowymi klientami w sposób klarowny i reagujący na ich potrzeby, a oni odpłacą Ci swoją lojalnością.

Doradztwo w trudnych procesach decyzyjnych

Księgowi zajmują teraz wyjątkową pozycję, udzielając swoim klientom nie tylko wskazówek dotyczących stosowania rządowych środków, ale też – co ważne – doradzając im w zakresie konkretnych działań, które powinni podjąć. Prawdziwa wartość dodana to pewność, że kierujesz swoimi klientami w podejmowaniu trudnych decyzji (nawet jeśli nie chcą ich podejmować). Wydawanie ważnych rekomendacji i doradzanie klientom z wyczuciem w podejmowaniu krytycznych decyzji biznesowych nigdy nie było tak ważne, ponieważ stawką jest teraz niejednokrotnie przetrwanie na rynku.

Zaangażowanie pracowników

Partnerzy podzielili się swoimi opiniami na temat tego, jak ważne jest, aby ich zespoły współpracowały ze sobą poprzez regularną komunikację; zarówno z menedżerami, jak i poprzez komunikację odgórną. Ważne jest, aby zespoły „słyszały” podejmowane decyzje, które wpływają na operacje biznesowe. Firmy członkowskie Russell Bedford przyjmują również bardzo proaktywne podejście w zakresie dobrostanu swoich pracowników poprzez różne działania, w tym między innymi rozmowy z psychologami oraz interaktywne sesje społeczne.

Jak będzie wyglądać przyszłość?

Pytanie za milion dolarów... Członkowie Russell Bedford aktywnie starają się konstruować przyszłe biznesplany w oparciu o wiele scenariuszy i większość wie już, że sposób, w jaki prowadziliśmy działalność, raczej nie wróci w stare ramy. Niektórzy już zaakceptowali fakt, że tradycyjne ustawienie biura może się teraz zmienić i planują przyjąć bardziej elastyczne podejście, choć większość nadal zgadza się co do wysokiej wartości ich zespołów pracujących razem w środowisku biurowym.

W Russell Bedford tym, co zawsze pozostanie takie samo, jest zestaw wartości, które nas definiują. Ludzie są rdzeniem naszej działalności, nasza sieć istnieje dzięki nim, więc chociaż będziemy nadal dostosowywać sposób, w jaki docieramy i obsługujemy nasze firmy, ich potrzeby biznesowe zawsze będą najwyższym priorytetem.

Zmieniamy sposób, w jaki działamy szybciej niż kiedykolwiek mogliśmy sobie wyobrazić, że jest to możliwe. Dzieje się to z zaskakującym sukcesem. Postawa naszych członków pozostaje taka sama, jak zawsze. Jesteśmy w tym razem i razem to przejdziemy.

 

Nasze publikacje

rbiuletyn

 

lipiec-wrzesień 2023

RB Biuletyn numer 44

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi