languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/Baza wiedzy/RB news/„Razem jesteśmy silniejsi” – 37. doroczna globalna konferencja Russell Bedford
czwartek, 29 październik 2020 09:10

„Razem jesteśmy silniejsi” – 37. doroczna globalna konferencja Russell Bedford

W 37. dorocznej globalnej konferencji Russell Bedford wzięło udział prawie 400 uczestników z ponad 100 firm członkowskich, obejmujących około 70 krajów na całym świecie.

- 2020 będzie rokiem zapamiętanym na wiele lat – mówił przewodniczący Russell Bedford, Bruce Saward w swoim wystąpieniu otwierającym. – Stanowi dla nas wszystkich ogromne wyzwanie, zarówno osobiste, jak i zawodowe. Wydarzenia ostatniego półrocza pokazały znaczenie zawodu księgowego. Jesteśmy zaufanymi doradcami, do których klienci zwracają się po bezstronne i niezależne porady. Porady oparte na zrozumieniu ich pozycji i naszej zdolności do opracowywania strategii odpowiadających na potrzeby klientów w zmieniających się okolicznościach.

Pierwszym gościem na konferencji był Hélio Vogas, leader i mówca motywacyjny, który przemawiał na imprezach TEDx oraz w siedzibie ONZ w Wiedniu w Austrii. Hélio dołączył do nas, aby omówić podejmowanie decyzji w stresie: jak jasno myśleć w obliczu huraganu, dzielić się strategiami radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami, wspierać podejmowanie decyzji w obliczu ważnych wyzwań biznesowych.

Następnie członek zarządu i partner w Russell Bedford Argentina, Daniel Ryba, poprowadził panel dyskusyjny: Maksymalne wykorzystanie międzynarodowych możliwości biznesowych. Do Daniela dołączyli paneliści z firm członkowskich Russell Bedford: Fabio Corno (Studio Corno, Mediolan), Laurence Newman (Lubbock Fine, Londyn) i Stephan Strothenke (Tomik + Partner, Halle w Westfalen). Fabio pochwalił Centra Doskonałości Russella Bedforda jako doskonałe źródło kontaktów z ekspertami w sieci w sprawach specyficznych dla poszczególnych obszarów specjalizacji partnerów. - Znajomość partnerów w różnych jurysdykcjach daje firmom wyraźną przewagę. Wzmocnienie połączeń transgranicznych może zaowocować większymi możliwościami biznesowymi dla wszystkich firm, umożliwiając klientom usługi 360 ° - mówił Fabio Corno. Daniel z kolei podkreślił, że zarezerwowanie stałego czasu w każdym tygodniu na naukę i promocję biznesu ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego pomyślnego rozwoju firmy.

Dzień pierwszy zakończył się otwartą dyskusją na forum na temat społecznej odpowiedzialności biznesu, prowadzoną przez dyrektora generalnego Russella Bedforda, Stephena Hamleta, który podzielił się wspaniałym filmem przedstawiającym libańską firmę członkowską Russella Bedforda, Bureau Saghir & Associates, oraz ich działalność charytatywną na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym ludziom w Bejrucie.

Następnie Stephen otworzył drugi dzień konferencji swoim raportem CEO. Mówiąc o wielu wyzwaniach, które sieć i poszczególne firmy musiały pokonać w tym roku, Stephen pochwalił zbiorowe wysiłki wszystkich w sieci. Udoskonalenie marketingu cyfrowego było w tym roku istotnym i naturalnym krokiem, pomagającym sieci w dalszym rozwoju. Dzięki niemu przyjęliśmy nowych członków, kilku na nowych terytoriach w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a liczba poleceń między firmami członkowskimi wzrosła o kolejne 10%.

Biegły księgowy, mówca publiczny, autor i założyciel Value Pricing Academy, Mark Wickersham, dołączył do dyskusji o Mastering Value Pricing: jak przenieść swoje ceny na inny poziom. Mark podzielił się wciągającą sesją, podczas której mówił o tym, w jaki sposób porażka w biznesie może pomóc w nauce. Badając psychologię ustalania cen, Mark podzielił się radami na temat rozmowy dotyczącej wartości, którą partnerzy muszą przeprowadzić z klientami. Dowiedzieliśmy się jak zadawać właściwe pytania w celu budowania odpowiednich rozwiązań.

Nasza druga dyskusja panelowa podczas konferencji była prowadzona przez Deannę Salo (Cray Kaiser, Chicago) i koncentrowała się na następujących tematach: Usługi doradcze – droga do wzrostu? Do Deanny dołączyli Colin O'Brien (Cooney Carey, Dublin), Jaime Navarro (Navarro y Llima, Saragossa) i Andrzej Dmowski (Russell Bedford Polska, Warszawa), aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Deanna podkreśliła, że ​​chociaż wszystkie firmy musiały szybko dostosować się do obecnego klimatu, optymalizacja relacji z klientami była głównym elementem strategii Cray Kaiser w zakresie zrównoważonego rozwoju biznesowego.

- Firmy często walczą z pożarami, szczególnie w obecnej sytuacji biznesowej - mówił Colin O’Brien. - W rezultacie nie widzą szerszego obrazu i nie oferują holistycznego spojrzenie na biznes klienta. Niepotrzebnie tracą okazję do maksymalizacji cen, ponieważ klienci zwykle przywiązują dużą wagę do tej dodatkowej warstwy usług doradczych, oprócz audytu. Klienci szukają kierunku. Niezwykle ważne jest, abyśmy traktowali priorytetowo potrzeby klientów, pozostając dostępni i zawsze odbierając telefon. To źródło utrzymania klientów jest zagrożone, więc doradztwo strategiczne, które im teraz oferujesz, jest najważniejsze.

Andrzej Dmowski dodał: - Firmy muszą lepiej radzić sobie ze sprzedażą krzyżową. Jest to znacznie lepsze dla firmy i klienta, ponieważ nie musi szukać gdzie indziej usług. Aby jednak było to możliwe, działy muszą ze sobą rozmawiać, a przedsiębiorstwa muszą upewnić się, że wspierają marketing wewnętrzny, tak aby w całej organizacji istniało porozumienie.

Drugi dzień konferencji zakończył się sesją networkingową Happy Hour, prowadzoną przez Stephena Hamleta, zabawną i angażującą sesją, podczas której członkowie ujawnili kilka wesołych faktów, takich jak np. jaką gwiazdę chcieliby najbardziej zaprosić na kolację, gdzie na świecie chcieliby żyć i bez jakich przedmiotów nie mogliby przetrwać.

Podczas tej sesji sieć skorzystała z okazji, aby podziękować za 20 lat lojalności i zaangażowania dyrektora ds. rozwoju sieci, Kemptona Bedell-Harpera, który przez lata odegrał tak znaczącą rolę w postępie i rozwoju Russell Bedford International.

Ostatni dzień konferencji otworzył Stephen Hamlet, pozwalając Mahmoudowi Saghirowi powiedzieć kilka słów podziękowania dla sieci za inicjatywę wsparcia dla jego miasta – Bejrutu, a następnie miała miejsce ważna aktualizacja AQC, autorstwa Jima Sylpha. Potem zaś odbyła się sesja opinii, podczas której członkowie z zarządem globalnym mieli okazję wymienić się pomysłami na temat strategii. Na zakończenie miało miejsce Zwyczajne Walne Zgromadzenie 2020, któremu przewodniczył Bruce Saward.

Zamykająca tegoroczną konferencję internetową Mylène Pontbriand (FBL, Montreal) przedstawiła wprowadzenie do Montrealu – miejsca, w którym sieć ma nadzieję powrócić na fizyczne spotkanie, na doroczną globalną konferencję w 2021 r.

Przemawiając po udanej konferencji, przewodniczący Russell Bedford, Bruce Saward, powiedział: - Nasz zawód pokazał, że jest innowacyjny, elastyczny i adaptacyjny. Aby móc się dostosowywać i doskonalić, musimy nadal się uczyć, zwracać uwagę na trendy i być otwarci na nową wiedzę i nowe sposoby działania. Samo poświęcenie czasu na dołączenie do tej konferencji potwierdza, że ​​nasi członkowie mają taką chęć uczenia się, dostosowywania i doskonalenia. Cieszymy się, że mogliśmy konsekwentnie zapewniać tego typu możliwości naszym członkom przez cały rok 2020. Ten rok pokazuje, że razem jesteśmy silniejsi i razem możemy iść dalej.

Stephen Hamlet dodał: - Rok 2020 zostanie zapamiętany jako rok niespodzianek, konsekwentnie zmieniający się i wypychający nas z naszych stref komfortu. To było wyzwanie i trudne, ale sprostaliśmy mu. Wykazaliśmy się odpornością, rozwinęliśmy się zarówno indywidualnie, jak i jako sieć, witając nowe firmy i obserwując rozwój naszych obecnych członków. Wykazaliśmy się również pomysłowością. Tworzyliśmy i nadal tworzymy szereg nowych możliwości łączenia się naszych członków, dzięki czemu koledzy z naszych firm członkowskich nie musieli wstrzymywać własnego rozwoju osobistego i zawodowego. Ta wyjątkowa konferencja nie przypominała żadnego z naszych poprzednich wydarzeń, zostaliśmy zmuszeni do innego myślenia i kreatywności, a wyniki były zadziwiająco pozytywne. To prawdziwe przypomnienie, jak wyjątkową sieć profesjonalistów mamy w Russell Bedford. Są bardzo zaangażowani, całkowicie oddani naszemu etosowi i wartościom.

 

Nasze publikacje

rbiuletyn

 

lipiec-wrzesień 2023

RB Biuletyn numer 44

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi