languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/Baza wiedzy/RB news/Spotkanie Menedżerów i Młodych Partnerów 2020 RBI
poniedziałek, 30 listopad 2020 22:46

Spotkanie Menedżerów i Młodych Partnerów 2020 RBI

Russell Bedford Managers and Young Partners Meeting odbyło się online w dniach 23-24 listopada 2020 r. W dwudniowym spotkaniu, skierowanym do menedżerów, starszych menedżerów, współpracowników i młodszych partnerów, wzięło udział ponad 150 delegatów reprezentujących wszystkie regiony.

Celem tego spotkania cyklicznego jest umożliwienie uczestnikom rozwijania umiejętności przywódczych, nawiązywanie kontaktów i tworzenie relacji oraz uzyskanie wglądu w kultury w różnych częściach świata, przy jednoczesnym zapoznaniu się z celem i strategią międzynarodowej sieci RB.

Dyrektor generalny Russella Bedforda, Stephen Hamlet, otworzył spotkanie, chwaląc wysoki poziom zaangażowania członków i przyznając, że w tym roku sieć dotarła do większej liczby osób z firm członkowskich Russella Bedforda na całym świecie, dzięki opracowaniu kompleksowego harmonogramu wydarzeń online.

Autor, trener i dyrektor w grupie liderów i szkoleń Kataholos, Michael Quigley, dołączył, aby podzielić się ważnymi narzędziami, przydatnymi do  motywowania siebie i swoich zespołów. Michael podzielił się praktycznymi strategiami, takimi jak identyfikowanie kwestii, które są najważniejsze dla naszych delegatów, a następnie łączenie ich z motywacją, aby pomóc im dotrzymać kroku, zwłaszcza w trudnych czasach. Michael zakończył sesję warsztatem na temat budowania umiejętności komunikacyjnych, które pomagają rozumieć i być rozumianym, jednocześnie dzieląc się wysoce skutecznymi technikami komunikacji.

Dzień pierwszy zakończył się otwartą dyskusją na forum prowadzonym przez Stephena Hamleta, podczas której uczestnicy mogli podzielić się swoimi przemyśleniami na temat minionego roku oraz nadziejami i celami na 2021 rok. Następnie Stephen otworzył drugi dzień spotkania od globalnej aktualizacji sieci Russell Bedford. Przedstawił podsumowanie tego, co działo się w sieci w roku 2020, w tym nowy program rozwoju zawodowego, obszerny harmonogram wydarzeń online i podzielił się imponującymi danymi dotyczącymi wzrostu sieci.

Następnie trener korporacyjny, Angus Farr, z Training Counts poprowadził sesje drugiego dnia, zaczynając od tematu: „Zrobić więcej w krótszym czasie: efektywność osobista dla odnoszących sukcesy księgowych”. Otwierając swoją sesję, Angus ostrzegł przed poleganiem na wiedzy czysto technicznej w celu osiągnięcia sukcesu zawodowego, ponieważ, podobnie jak we wszystkich rolach, umiejętności zarządzania sobą, ludźmi i klientami są kluczowe dla menedżerów, którzy chcą odnieść sukces jako przyszli liderzy. Angus omówił znaczenie dobrego planowania czasu, zbalansowanego efektywnym zarządzaniem ludźmi i poprawy wydajności, wzmocnionej przez odpowiednią delegację. Omówił także związek między ważnością zadania a jego pilnością oraz to jak zarządzanie przerwami i zespołem rozproszobym może być kluczem do osiągnięcia ważnych celów, ukończenia krytycznych działań i ostatecznie osiągnięcia maksymalnej produktywności lub „przepływu”. Delegaci mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, współpracując ze sobą w pokojach spotkań, dzieląc się własnymi doświadczeniami i słuchając wskazówek rówieśników. Wielu podzieliło się przykładami swoich własnych wyzwań, dotyczących na przykład ograniczenia czasochłonnych i nieefektywnych spotkań, a także maksymalnego wykorzystania dnia roboczego.

Spotkanie zakończyło się sesją networkingową Happy Hour, prowadzoną przez Stephena Hamleta. Jak to bywa podczas mniej formalnej części spotkania, zadano uczestnikom lżejsze, zabawne pytania. Na pytanie, jaki byłby ich przedmiot na bezludnej wyspie, 67% uczestników stwierdziło, że nie mogą żyć bez telefonu. Jako alternatywę dla zawodu księgowego, 19% stwierdziło, że wolałoby zostać zawodowym graczem sportowym, 18% wolałoby zostać szefem kuchni, a kilku przyznało, że ich umiejętności kulinarne poprawiły się podczas lockdownu. A biorąc pod uwagę możliwość zamieszkania w dowolnym miejscu na świecie, 35% uczestników wybrałoby życie w Australii lub Nowej Zelandii, a 2% chciałoby całkowicie uciec, wyrażając zainteresowanie spędzeniem czasu na innej planecie!

Luis Guerra, delegat z Russell Bedford w Meksyku, powiedział: „To było naprawdę wspaniałe spotkanie ze wszystkimi i nadanie nazwiskom twarzy. Chociaż spotkania nadal muszą być prowadzone wirtualnie, interakcja jest niezwykle cenna. Te możliwości dają większe zaufanie do pozyskiwania nowych klientów w przyszłości ”.

Prezes Russell Bedford, Stephen Hamlet, powiedział: „To była kolejna wspaniała okazja do umocnienia więzi i uczenia się podczas tegorocznego spotkania menedżerów i młodych partnerów. Muszę powiedzieć, że kaliber i różnorodność naszych programów imprez w tym roku nie miały sobie równych i wspaniale było zobaczyć tak wielu ludzi z naszych firm na całym świecie. Zawsze wychodzę z czymś nowym do przemyślenia od jednego z naszych mówców lub nowym sposobem radzenia sobie z wyzwaniami wynikającymi z dyskusji z naszymi członkami ”. Dodał: „Wszyscy nie możemy się doczekać powrotu do naszego typowego harmonogramu fizycznych wydarzeń. Dowiedzieliśmy się jednak, że istnieje ogromne pragnienie stałego połączenia, które osiągnęliśmy dzięki naszemu harmonogramowi online w tym roku i dlatego będziemy oceniać, jak najlepiej zintegrować takie doświadczenia online z naszymi fizycznymi wydarzeniami, również w przyszłości ”.

 

Nasze publikacje

rbiuletyn

 

lipiec-wrzesień 2023

RB Biuletyn numer 44

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi