languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/Baza wiedzy/RB news/Mecenas Dmowski wystąpi podczas II Mazowieckiej debaty o podatkach i prawie na Uniwersytecie Warszawskim
wtorek, 09 maj 2023 05:52

Mecenas Dmowski wystąpi podczas II Mazowieckiej debaty o podatkach i prawie na Uniwersytecie Warszawskim

26-27 maja 2023 r., w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, sala konferencyjna 316 im. Samuela Bogumiła Lindego, odbędzie się II Mazowiecka Debata o podatkach i prawie Prawo podatkowe a prawo karne - trudne relacje w orzecznictwie. Debata organizowana jest przez mazowiecki oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Miło nam zawiadomić, że jednym z prelegentów będzie mecenas Andrzej Dmowski, CEO Russell Bedford Poland. 

 
Rozpoczęty w poprzednim roku cykl Debat o Podatkach i Prawie, tym razem ma dotyczyć związków prawa podatkowego z prawem karnym. Każdemu doradcy podatkowemu temat kojarzyć się musi z uchwałą Naczelnego Sądu Administracyjnego z 25.05.2022 r. (I FPS 1/21). Oczywiście ta uchwała też będzie ważną „bohaterką” naszego spotkania, ale będzie to tylko jedno z kilku zagadnień, nad którymi będziemy dyskutować. Przede wszystkim zadamy sobie pytanie, które postępowanie: karne, czy podatkowe, powinno zakończyć się jako pierwsze, czy jedno jest uzależnione od drugiego i może to drugie zdominować, czy zdeterminować treść rozstrzygnięcia w tym drugim?
 
Wzajemne wykorzystywanie dowodów z postępowań karnych i podatkowych to także temat pełen niejasności.  Warto o tym porozmawiać nie tylko w gronie doradców podatkowych, ale też z prawnikami -karnistami oraz prokuratorami. Nie można w tych dyskusjach pominąć orzecznictwa TSUE i ETPC.
 
Drugi dzień konferencji to dyskusje nad tematami szczegółowymi, jak zasady odpowiedzialności karnej czy podatkowe skutki przestępstw. Zajmiemy się też tajemnicami (zawodową, skarbową) w kontekście karnym i podatkowym. Mecenas Andrzej Dmowki wystąpi z prelekcjami nt. "odpowiedzialność karna za fałszowanie faktur (wyrok SA w Warszawie z 24.02.2022 r., II AKa 448/21)" oraz "trudność przeprowadzenia innych dowodów jako argument za zwolnieniem z tajemnicy zawodowej? (postanowienie SN z 19 maja 2020 r., I KZ 8/20)". 
 
Konferencja odbędzie się stacjonarnie w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego - sala konferencyjna 316 im. Samuela Bogumiła Lindego, poziom 3 przy ul. Dobrej 56/66 w Warszawie, w dniach 26-27 maja 2023 r. Istnieje możliwość udziału w konferencji w formie on-line (transmisja), w ramach której uczestnicy będą mogli przysłuchiwać się wystąpieniom prelegentów i śledzić dyskusję pomiędzy prelegentami a uczestnikami.
 
Zgłoszenia n konferencję można wysyłać przez stronę KIDP: II Mazowiecka Debata o podatkach i prawie (kidp.pl)

 

Russell  Bedford Poland

Russell Bedford Poland

W Russell Bedford Poland łączymy potencjał naszych ekspertów z wielu branż, oferując Państwu usługi w zakresie doradztwa prawnego, podatkowego, audytu, księgowości oraz doradztwa restrukturyzacyjnego i biznesowego.

Na polskim rynku usług profesjonalnych działamy od 2011 roku, nasze biura znajdują się w Warszawie, Katowicach i w Bydgoszczy. Pracuje w nich ponad 70-osobowy zespół zajmujący się kompleksową obsługą zarówno przedsiębiorstw, jak i podmiotów indywidualnych. Nasz zespół tworzą adwokaci, radcowie prawni, doradcy podatkowi, doradcy restrukturyzacyjni, księgowi, biegli rewidenci, biegli ds. wycen, analitycy finansowi i inni specjaliści.

Nasze publikacje

rbmagazine

 

Luty 2023

RB Magazine numer 91

pobierz magazyn

rbiuletyn

 

Styczeń 2023

RB Biuletyn numer 42

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi