languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/O nas/Publikacje/RB Biuletyn numer 46

RB Biuletyn numer 46

Nowy Rok 2024 przynosi nowe wydanie naszego biuletynu. W dużej części poświęcone zostało istotnym zmianom w systemie podatkowym. Zachęcamy do zapoznania się z kompleksowym przeglądem najważniejszych regulacji podatkowych, które wpłyną przede wszystkim na przedsiębiorców.

Nasz zespół podatkowy – Michał Zdanowski, Mateusz Krawczyński i Damian Kuszewski – omówił wprowadzenie podatku minimalnego, zbliżający się obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur, a także zmiany w  przepisach Ordynacji podatkowej, Ustawy o PIT, Ustawy o CIT, Ustawy o AT, ustawy o opłatach lokalnych i Ustawy o PCC. Wraca także temat tzw. „podatku minimalnego” – po dwuletnim okresie zawieszenia zaczną obowiązywać dotyczące go przepisy ujęte w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych.

W analizach i opracowaniach Darya Bannaya także podsumowuje ostatnie zmiany przepisów prawa podatkowego – tym razem biorąc na warsztat Polski Ład oraz pakiet SLIM VAT3. Teksty Olgi Skoniecznej i Dominiki Markowskiej dotyczą spółek z ograniczoną odpowiedzialnością – w pierwszym opracowaniu wskazane zostały najczęściej spotykane w praktyce obrotu ograniczenia zbywalności udziałów w spółce z o.o., w drugim – omówione zostało wystąpienie wspólnika ze spółki z o.o. – zbycie/umorzenie udziałów. Artykuł Anny Szwed natomiast dotyczy prawa pracy – autorka rozważa, kiedy dopuszczalne jest dokonywanie potrąceń przez pracodawcę z wynagrodzenia pracownika.

Niech Nowy Rok 2024 będzie pełen sukcesów, spełnionych planów oraz korzystnych decyzji w sferze prawnej i podatkowej

Dr Andrzej Dmowski
Redaktor naczelny miesięcznika „Doradztwo Prawne i Podatkowe RB Biuletyn”

 

 

Nasze publikacje

rbiuletyn

 

lipiec-wrzesień 2023

RB Biuletyn numer 44

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi