languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/O nas/Publikacje/RB Biuletyn numer 47

RB Biuletyn numer 47

Mamy przyjemność przedstawić państwu najnowsze wydanie naszego biuletynu, w którym zgromadziliśmy bogaty zbiór artykułów, analiz i opracowań dotyczących aktualnych zagadnień z zakresu prawa podatkowego czy zarządzania majątkiem. Pragniemy dostarczyć rzetelnej wiedzy na temat najważniejszych zmian i wyzwań, z jakimi spotykają się m.in. przedsiębiorcy.

W przeglądzie aktualności naszego biuletynu znajdą Państwo obszerne omówienia najświeższych zagadnień prawnopodatkowych. Anna Szwed opowiada o zakończeniu rozpraw online, które stanowiły istotny krok w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości w okresie pandemii. Mateusz Krawczyński przedstawia najnowsze zmiany dotyczące kasowego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Olga Skonieczna omawia ustawowy wymóg podpisania dokumentu przez wszystkich członków zarządu, Kamila Sauer bierze na tapet analizę benchmarkingową, a Michał Pankiewicz przybliża Państwu założenia planowanych zmian w składce zdrowotnej przedsiębiorców. Na koniec tej sekcji, Bożena Pawłowska przedstawi najnowsze wytyczne OECD, a Olga Skonieczna, w drugim swoim artykule, dzieli się informacją na temat podziału SKA na gruncie KSH.

W analizach i opracowaniach prezentujemy Państwu głębsze studia przypadków dotyczące ważnych zagadnień prawnopodatkowych.Sebastian Golański omawia rolę fundacji rodzinnej jako narzędzia zarządzania majątkiem prywatnym. Milena Hęglewicz w swojej publikacji recenzowanej skupia się na podziale przez wyodrębnienie jako nowym sposobie reorganizacji spółki, natomiast Damian Kuszewski przedstawia historyczne i funkcjonalne aspekty systemu podatkowego w kontekście sprawiedliwości opodatkowania, a Michał Witek analizuje informację poufną oraz obowiązek zachowania poufności.

Mamy nadzieję, że lektura naszego biuletynu przyniesie Państwu cenne informacje i inspiracje do dalszej pracy oraz pozwoli na jeszcze lepsze zrozumienie zagadnień związanych z prawem i zarządzaniem

Dr Andrzej Dmowski
Redaktor naczelny miesięcznika „Doradztwo Prawne i Podatkowe RB Biuletyn”

 

 

Nasze publikacje

rbiuletyn

 

lipiec-wrzesień 2023

RB Biuletyn numer 44

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi