Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Odbyła aplikację radcowską przed Okręgową Izbą Radców Prawnych w Warszawie. Uzyskała wpis na listę Radców Prawnych po zdanym egzaminie zawodowym w 2018 r. W Kancelarii Dmowski i wspólnicy należącej do grupy Russell Bedford jest w zespole działu prawnego – prawo korporacyjne, fuzje i przekształcenia, kierowanym przez Tomasza Mankiewicza. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego oraz prawa handlowego. Świadczy doradztwo prawne w zakresie: • obsługi korporacyjnej spółek, • transakcji M&A, • restrukturyzacji. Posiada doświadczenie w bieżącej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych i konstruowaniu umów cywilnoprawnych. Jej kariera zawodowa obejmuje bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów w sporach przed sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym. Świadczy pomoc prawną w języku polskim oraz języku angielskim.
Zgodnie z prawem polskim każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, który ukończył 18 lat, jest zobowiązany posiadać ważny dowód osobisty. Dokument ten jest niezbędny do potwierdzenia tożsamości oraz obywatelstwa, a także do korzystania z praw publicznych.
Regulacja rachunków powierniczych zawarta jest w art. 59 ustawy Prawo bankowego. Umowa o rachunek powierniczy jest odmianą umowy rachunku bankowego w rozumieniu art. 725 KC, mają do niej – zakresie nienormowanym w art. 59 – zastosowanie przepisy ogólne o rachunkach bankowych zawarte w KC oraz w przepisach Prawa bankowego.
Ustawa z 26 stycznia 2023 r. o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych (Dz. U. poz. 803) wprowadza kilkadziesiąt zmian prawnych, w tym m.in. wprowadza nowe zasady opodatkowania darowizn od wielu osób, a także podnosi próg przychodowy dla tzw. działalności nieewidencjonowanej.
Problematyka uchylania się do zawarcia umowy przyrzeczonej została unormowana w art. 390 KC. Zgodnie z jego brzmieniem, jeżeli strona zobowiązana do zawarcia umowy przyrzeczonej uchyla się od jej zawarcia, druga strona może żądać naprawienia szkody, którą poniosła przez to, że liczyła na zawarcie umowy przyrzeczonej.
Podział przez wydzielenie stanowi proces, w którym spółka kapitałowa przenosi część swojego majątku do innej spółki, tj. spółki przejmującej lub spółki nowo zawiązanej. Zasady wyodrębnienia majątku spółki określa się w planie podziału poprzez wskazanie składników majątkowych spółki dzielonej, które przejdą do spółki przejmującej. Często zdarza się, że wyodrębniana część majątku objęta jest niezakończonym postępowaniem sądowym.
Wymuszona przez epidemię COVID-19 zmiana trybu pracy ze stacjonarnej na zdalną nie pozostawia złudzeń co do tego, że wzrost liczby cyberataków na przetwarzane dane w przedsiębiorstwach ma swoje źródło w niewystarczających zabezpieczeniach i braku świadomości pracowników odnośnie do zagrożeń czyhających w cyberprzestrzeni. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że brak jest uregulowań prawnych w tym zakresie, jako że kwestia cyberbezpieczeństwa w dobie epidemii COVID-19 została zepchnięta na drugi plan w obliczu innych priorytetowych działań antykryzysowych.